logo

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Tarihi  kahramanlıklarla dolu  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış  FETÖ/PDY mensubu asker kisveli  bir grup vatan haini  ve onların destekçileri emperyalist güçler  tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen  hain darbe girişimini,  yıldönümünde,   şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Necip  Milletimiz  15 Temmuz  2016 gecesi  destansı bir  mücadele vermiş ve “Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir” sözünü bizzat hayata geçirmiştir. Vatan hainlerinin ve emperyalist güçlerin tezgahladıkları oyun yerle bir olmuş, Milletin tankları, uçakları, topları vs.  görünce sineceğini, ürkeceğini düşünenler hayal kırıklığına uğramıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla ay yıldızlı al bayrağımızın altında meydanlarda  toplanan, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper eden yüce Milletimiz bu hain darbe girişimini vatansever kamu görevlileri ve güvenlik güçlerimizle birlikte canları pahasına kanlarını dökerek engellemiştir. Haftalar boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile de bu vatanın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya göstermiştir.

Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden bu güne hiçbir tehdit ve ayaklanma karşısında diz çökmemiş ve çökmeyecektir. Devlet Denetim Elemanları Derneği olarak yalnızca Devletimize ve milletimize hizmet etmeyi görev saydık ve paralel yapılanmaya karşı mücadele ettik. Darbe girişiminin gerçekleştiği 15/07/2016 gecesinden itibaren tüm meslek mensuplarını ve vatandaşlarımızı darbecilere karşı durmaya ve demokrasiye sahip çıkmaya davet ettik. Milli iradeye ve demokratik düzene karşı yapılan alçakça saldırı karşısında tek vücut olarak hareket ederek bu hainlere geçit vermeyen, başta ölümü göze alarak tankların karşısında göğsünü siper eden aziz milletimiz olmak üzere, tüm emniyet camiasına ve bu hainlere boyun eğmeyerek işbirliği yapmayan TSK mensuplarına, Devletin yanında onuruyla mücadele eden tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkürü borç biliriz.  Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimize Allah’ tan rahmet, gazilerimize  sağlık, esenlik ve hayırlı ömürler diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle  necip Milletimizin “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nü  kutlar, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ederiz.

DEVLET DENETİM ELEMANLARI DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU

Comment Form